2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Operatori utilaje
  5. Operatori utilaje - Suceava
  6. Operatori utilaje - Falticeni
Postat 16 aprilie 2024

Sef tura expeditie – Falticeni

Salariu

3 000 - 4 000 lei

Localizare

Falticeni

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaRecrutare la distantaNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Sef tura expeditie – Falticeni – SV

Se subordoneaza: Conducator departament

Subordoneaza: Echipa incarcare/ livrare,echipa NIRT/etichetat si echipa afumatori

Cerinte:

Pregatirea si experienta:

  • Studii medii (diploma de bacalaureat).

  • Experienta: minim 1 an intr-o activitate

Cunostinte necesare:

  • Operare pe calculator

  • Corectitudine,seriozitate,creativitate,spirit de observatie dezvoltat si organizatoric

Atributii, autoritate si libertate organizatorica:

  • Desfasoara intreaga activitate in conformitate cu principiile stabilite de firma in domeniul Expeditiei respectand graficul de livrare si orarul in ture de 12/24 ore;

  • Organizeaza, coordoneaza si ajuta intreaga echipa in buna desfasurare a incarcarii si livrarii produselor finite;

  • Asigura intrarea la program in schinb al muncitorilor prin filtru raportand de fiecare data problemele de nerespectarea programului,starea de oboseala a unor muncitori ,care contravin normelor de securitate a muncii.

  • Listeaza comenzile si stabileste rutele de incarcare,pe parcursul incarcarii va organiza echipa si va ajuta la incarcarea comenzilor/cantarire;

  • Supravegheaza linia produselor,urmarind corectitudinea cantaririi, igiena ambalajelor,ajutand ca aceasta activitate sa se desfasoare rapid , contribuind personal ori de cate ori este nevoie.

  • Verifica camerele frigorifice pe timp de noapte din departamentul de livrare si aplica masuri corective, in cazul aparitiei de neconformitati va lua cele mai potivite masuri de mutare a produselor in cazul in care sunt depasite limitele de temperature sau oprirea de la livrare a unor produse neconforme;

  • Verifica starea de igiena a mijloacelor de transport la incarcare si termograma masinii,va inregistra actul de dezinsectie a masinii in Fisa monitorizare mijloace auto RAI-F-43.1 si existenta echipamentului de protectie a personalului lucrator. In cazul nerespectarilor conditiilor de incarcare ale mijloacelor auto aceasta nu va livra marfa pana la

  • Trebuie sa adopte un stil de munca care sa ii motiveze pe ceilalti lucratori si sa mentina in colectiv o atmosfera placuta pentru munca , sa exploateze rational si corect bunurile aflate in dotare.

Responsabilitati si sarcini:

  • Raporteaza orice neconformitate si transmite sefului coordonator;

  • Transmite direct minusurile si plusurile constatate la livrare;

  • Raspunde de integritatea comenzilor prelevate din sistem pana la incarcarea si livrarea lor;

  • Raspunde altor sarcini stabilite de seful ierarhic direct si care au legatura directa cu obiectivul postului ocupat;

Atributii si responsabilitati in domeniul securitatea şi sănătatea muncii:

  • Va desfăşura activităţile prevăzute de fişa postului în deplină siguranţă cu respectarea prevederilor de securitate a muncii.

  • Va cunoaşte echipamentele de lucru, instalaţiile şi procedeele de lucru având calificarea şi autorizarea necesară.

  • Va utiliza corect maşinile, aparatura, uneltele, substanţele periculoase echipamentele de transport şi alte mijloace de producţie.

  • Va verifica înainte de începerea lucrului dacă echipamentele tehnice pe care le vor utiliza sunt în stare tehnică corespunzătoare.

  • Va aduce la cunoştinţa conducătorului locului de muncă eventualele defecţiuni constatate.

  • Va respecta tehnologia de lucru şi instrucţiunile de securitatea muncii la locul de muncă.

  • Va menţine curăţenia la locul de muncă şi respecta disciplina la locul de muncă.

  • Nu va introduce sau să consume băuturi alcoolice, droguri, substante stupefiante în incinta unităţii.

  • Va utiliza corect echipamentul individual de protecţie acordat şi, după utilizare, să-l înapoieze sau să-l pună la locul destinat pentru păstrare.

  • Nu va proceda la scoaterea din funcţiune, la modificarea, schimbarea sau înlăturarea arbitrară a dispozitivelor de securitate proprii, în special ale maşinilor, aparaturii, uneltelor, instalaţiilor tehnice şi clădirilor, şi să utilizeze corect aceste dispozitive.

  • Va comunica imediat conducătorului locului de muncă de asemenea orice situaţie de muncă despre care au motive întemeiate să o considere un pericol pentru securitatea şi sănătatea lucrătorilor, precum şi orice deficienţă a sistemelor de protecţie.

  • Va aduce la cunoştinţa conducătorului locului de muncă şi/sau angajatorului accidentele suferite de propria persoană precum şi despre producerea unui accident de muncă.

  • Se interzice executarea de lucrări cu un aparat, maşină fără ca lucrătorul să aibă calificarea necesară şi nu este autorizat în acest scop sau fără aprobarea conducătorului locului de muncă.

  • Lucrătorul este obligat să cunoască procesele tehnologice pentru locul de muncă la care a fost repartizat, a sarcinii de muncă şi a dotării echipamentelor de muncă.

  • Lucrătorul va utiliza echipamentul individual de protecţie şi de lucru acordat conform HG 1048/2006.

  • Se va prezenta pentru efectuarea instruirii de securitate şi sănătate în muncă pe cele trei faze: angajare, la locul de muncă şi periodic conform legii.

  • Va cunoaşte măsurilor de prevenire a riscurilor de accidentare şi îmbolnăvire profesională pentru locul de muncă respectiv.

  • Va respecta măsurile organizatorice de securitate şi sănătate a muncii specifice lucrărilor.

  • Nu va folosi utilajele, aparatele şi instalaţiile care prezintă defecţiuni sau cărora le lipsesc mijloacele de semnalizare, cabinele, apărătorile (protectorii) din dotarea lor.

  • Nu va folosi utilajele la executarea altor lucrări decât cele pentru care au fost destinate.

Localitate

Falticeni,

Suceava

Suceava, Falticeni
ID: 268473834