2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Galati
  6. Personal receptie si administratie - Galati
Postat 07 mai 2024

Receptioner hotel

Localizare

Galati

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 3

Descriere

Te rugam sa aplici daca:

  • Crezi despre tine că ești o persoană plăcută, manierată, comunicativă și zâmbitoare

  • Vrei și poți să lucrezi în ture de zi și de noapte

  • Ești o persoană proactivă, îți place să iei inițiativa și să duci lucrurile la bun sfârșit, pentru rezultate excelente

  • Te adaptezi cu ușurință la diverse situații, ești dispus(ă) să găsești mereu soluții

  • Vorbești și scrii bine în limba engleză

  • Ai cunostinte de operare Windows, Microsoft Office; cunoasterea sistemului de management hotelier OPERA reprezinta un avantaj

Responsabilitatile tale:

  • Să contribui la buna funcționare a departamentului de Front Office, oferind servicii excelente de check-in, check-out și susținând tot ce înseamnă experiența clientului în hotel, între aceste două momente, fiind practic interfața dintre client și Hotel

  • Să acorzi asistență oaspeților pe toată durata șederii lor și să soluționezi solicitările din partea acestora

  • Să cunoști serviciile hotelului și să le promovezi oaspeților

  • Să răspunzi la apelurile telefonice interne și externe, oferind informațiile solicitate într-o manieră profesionistă sau direcționând apelurile către alte departamente, în funcție de solicitări

  • Să gestionezi situația rezervărilor sau a altor solicitări ale oaspeților, față în față, telefonic sau pe mail

  • Să încasezi contravaloarea serviciilor prestate și să gestionezi documentele aferente încasării

  • Să respecți toate procedurile de muncă

  • Să comunci excelent cu toate celelalte departamente din hotel

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic, contemporan și stimulant

  • Posibilitatea de a dezvolta o cariera internationala si de a avansa pe linie profesionala in cadrul lantului hotelier ACCOR;

  • Dezvoltare profesională prin acces constant la traininguri organizate de catre specialistii ACCOR

  • Discounturi la cazare in hotelurile ACCOR din intreaga lume

  • 21 de zile de vacanță (numarul crește direct proportional cu vechimea în munca)

Localitate

Galati,

Galati

Galati
ID: 269877001