2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Prahova
  6. Contabilitate - Sinaia
Postat Azi la 12:35

Hotel Sinaia angajeaza Contabil

Localizare

Sinaia

Suntem în căutarea unui Contabil talentat și dedicat pentru a sealătura echipei noastre.

Dacă aveți o pasiune pentru cifre și o atențiedeosebită la detalii, acesta este locul potrivit pentru dvs.

In rolul de Contabil, veți avea oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și dea vă dezvolta abilitățile în domeniul financiar.

Responsabilități:

-Întocmirea și verificarea documentelor contabile, inclusiv facturi,chitanțe și registre financiare

-Înregistrarea și monitorizarea tranzacțiilor financiare în sistemulcontabil

-Calcularea și pregătirea declarațiilor fiscale și a rapoartelorfinanciare

-Reconcilierea conturilor și identificarea eventualelor discrepanțe

-Colaborarea cu auditorii externi și furnizarea de documente șiinformații necesare

-Monitorizarea și respectarea legislației fiscale și a politicilorfinanciare interne

-Asigurarea conformității cu standardele contabile și raportarea cătreautoritățile fiscale

Cerințe:

-Diplomă de studii superioare în domeniul financiar-contabil

-Experiență anterioară într-un rol similar de contabilitate

-Cunoștințe solide de legislație fiscală și contabilitate

-Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor

-Atenție la detalii și precizie în lucrul cu cifrele

-Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a respecta termenelelimită

-Abilități bune de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă

Beneficii:

-Oportunitatea de a lucra într-o companie de succes, cu o echipăprofesionistă

-Posibilitatea de a vă dezvolta abilitățile și cunoștințele în domeniulfinanciar-contabil

-Pachet salarial competitiv și tichete de masa în valoare de 30 de lei pefiecare zi lucrată

-Mediu de lucru plăcut și stimulant

-Oportunități de avansare în cadrul companiei

Dacă sunteți o persoană organizată, atentă la detalii și pasionată dedomeniul financiar, vă invităm să aplicați pentru postul de Contabil încadrul companiei noastre.

Așteptăm cu nerăbdare să vă alăturați echipeinoastre și să contribuiți la succesul nostru financiar.

Localitate

Sinaia,

Prahova

Prahova, Sinaia
ID: 265637084