2. Locuri de munca
  3. Munca in strainatate
  4. Transporturi si servicii auto
  5. Transporturi si servicii auto - Bacau
  6. Transporturi si servicii auto - Bacau
Postat 02 iunie 2024

Angajam URGENT soferi pentru curierat cat.B in Germania

Salariu

2 400 €

Localizare

Bacau

Full time

Mobilitatea postului: Necesita deplasariTara: Germania

Angajam in orasele: München, Messkirch, Stuttgart, Freiburg, Augsburg, Nittenau si Moosburg.

Firma angajatoare este germana şi se numeşte ELAR GmbH.

Descrierea jobului CURIERAT:

- Livrarea coletelor in conditii de siguranta pe un traseu prestabilit zilnic prin GPS.

- Asigura integritatea coletelor transportate si raspunde de acestea.

- Respecta regulile de utilizare a autovehiculului si legislatia auto în vigoare.

- Program de lucru 8:02-9:30 h/zi de luni pana vineri și între 1-4 sambate/luna.

- Soferii vor conduce autovehicule gen: VW T6, Mercedes-Benz Vito.

Cerinte:

- Cazier judiciar si rutier fara antecedente.

- Aptitudini de organizare și orientare.

- Cautam persoane flexibile și dinamicei.

- Limba engleză sau germana la nivel minim conversațional.

Avantaje:

- Plata este de 15€/ora brut .

- Plus 10€ net diurna pe zi pentru minim 8:02 ore de munca pe zi + 30 minute pauza.

- Angajare în Germania.

- Asigurare medicala.

- Echipament de lucru.

- Colete mici, peste 90% din colete sub 2-3 kg

-Fiecare angajat beneficiaza de urmatorul bonus in functie de vechimea pe care o are in firma:

- 300 € net - in primele 6 luni de la angajare

- 350 € net - peste 6 luni

- 400 € net - peste 2 ani

*In lunile Noiembrie-Decembrie nu se poate acorda concediu de odihna.

*Transportul pana în Germania nu este asigurat de firma.

Pentru detalii va rugam sa ne lăsați un mesaj aici, sau mesaj pe WHATSAPP la numarul +49 176 16660055

Te asteptam in echipa noastra!

Localitate

Bacau,

Bacau

Bacau
ID: 259288616