2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Timis
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Timisoara
Postat 24 aprilie 2024

Angajam Tehnician parcare - Timișoara

Localizare

Timisoara

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Responsabilități:

  • Înlocuieşte tichetele de acces în parcare/ alimentează cu tichete aparatele de taxare;

  • Verifică starea monetarului din automatele de taxare;

  • Verifică periodic configurările standard ale software-ului şi în caz de necesitate reiniţializează software-ul dispozitivelor;

  • Verifică calitatea si buna functionare a conexiunilor reţelei de comunicaţii;

  • Execută lucrări de service şi reparaţii, în caz de necesitate, la echipamentele hardware ale sistemului: bariere, terminale acces, terminale ieşire, automate taxare, senzori defecţi, panouri de direcţionare defecte;

  • Verifică periodic buna funcţionare a automatelor de taxat, a braţelor oscilante ale barierelor de acces, a senzorilor de semnalizare a locurilor din parcare ocupate/ libere;

  • Verifică si curăţă pentru a asigura o funcţionare optimă: sistemul de imprimare tichete, senzorul si scannerul pentru tichete; calculatorul embedded terminal; detectorul auto;

  • Verifică starea de curăţenie a componentelor multiplexor si a splitter-elor;

Cerinţe:

  • Studii medii sau superioare in domeniul tehnic/ telecomunicații;

  • Cunoștințe operare calculator;

  • Cunoştinţe solide în domeniul tehnic;

  • Rezistența la stres;

  • Bune abilități de comunicare și relaționare;

Beneficii:

  • Program de lucru în schimburi;

  • Salariu fix + bonusuri și prime;

  • Tichete de masă (30lei/zi);

  • Abonament medical privat

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 264956148