2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje
  5. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Cluj
  6. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Cluj-Napoca
Resurse Umane
Postat 04 iunie 2024

Angajam Lacatus mecanic

Localizare

Cluj-Napoca

Descriere

BENEFICII:

  • Tichete de masa de in valoare de 30 lei/zi,

  • Al 13 lea salariu,

  • Bonus de weekend,

  • Bonus de Performanta lunar si anual,

  • Premiu de vacanta 1000 lei,

  • Transport asigurat in Cluj Napoca

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii superioare de electrotehnică şi automatizări calculatoare;

  • Cunoştinţe de operare PC

  • Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi

  • Engleza: nivel mediu

  • Cunoştinţe temeinice de mecanică, electrotehnică, electronică, calculatoare industriale,

    reţele de calculatoare, automate programabile.

  • Cursuri specifice domeniului tehnic si cursuri de perfecţionare in domeniul calificărilor-

    validărilor, constituie avantaj.

ABILITATI

  • Capacitate dе planificare şi organizare ;

  • Asumare a responsabilităţilor ;

  • Aptitudini dе comunicare ;

  • Confidenţialitate, onestitate ;

  • Spirit dе analiză şi sinteză ;

  • Perseverenţă, obiectivitate ;

  • Dsciplină, iniţiativă ;

  • Flexibilitate în gândire

DESCRIERE ROL:

  • Efectuarea lucrărilor de întreţinere şi reparaţie cu caracter electronic, electromecanic,

    hidraulic şi pneumatic a liniilor de ambalare automata din sectiile de productie de

    medicamente.

  • Asigură starea de calificat / validat pentru echipamentele / procesele din secţiile de

    producţie si pentru sistemele de producere a utilităţilor care pot afecta calitatea produselor medicamentoase (apă, aer, etc).

  • Participă la avizarea soluţiilor tehnice propuse de secţiile de producţie şi Departamentul de Inginerie.

RESPONSABILITATI:

  • Întocmeşte documentaţia de calificare pentru echipamentele industriale (existente sau pentru cele noi achiziţionate) şi o reactualizează la nevoie;

  • Întocmeşte documentaţia de validare pentru procesele de producere a utilităţilor care pot afecta calitatea produselor medicamentoase (apă, aer, etc) şi o reactualizează la nevoie;

  • Participă la execuția lucrărilor de întreținere și reparații planificate și accidentale a liniilor

    de ambalat din cadrul secțiilor de producție PSO și PS;

  • Coordonează efectuarea lucrărilor de întreținere și reparații planificate și intervin imediat la apariția accidentala a unor probleme tehnice, in sensul soluționări lor imediate, cu ajutorul personalului tehnic disponibil sau prin asistenta tehnica de la distanta furnizata de producătorii liniilor.

  • Pregătește documentația necesară întreținerii și reparaților liniilor de ambalat din cadrul

    secțiilor de producţie;

  • Operează în sistemul informatic SAP comenzile de revizii tehnice și intervenții accidentale care au loc la liniile de ambalat;

  • Completează Fișa de verificare reparație, pentru fiecare tip de echipament, în baza

    documentației tehnice primite de la furnizor;

  • Efectuează executarea reviziilor tehnice și intervențiile accidentale, în sistemul informatic SAP, pentru liniile de ambalat;

  • Participa la schimbarea seturilor de ambalare si efectuează reglaje pe întreaga linie de

    ambalat;

  • Urmăreşte exploatarea corectă a echipamentelor din sector, luând măsuri de întreţinere şi reparaţii, asigurând buna funcţionare a acestora;

  • Verifică documentaţia tehnică pentru lucrările ce se vor executa în cadrul Atelierului

    Electromecanic SPSO;

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 260112032