2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Bucuresti - Ilfov
  6. Contabilitate - Ilfov
  7. Contabilitate - Voluntari
Postat 08 mai 2024

Angajam contabil

Salariu

4 000 - 6 000 lei

Localizare

Ilfov, Voluntari

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unei persoane cu un profil dinamic și serios pentru a ocupa poziția de Contabil la sediul nostru nou din Global City Business Park - Pipera. Vă oferim oportunitatea de a vă alătura echipei noastre din domeniul financiar-contabil, într-un rol dinamic și provocator. Candidatul ideal ar trebui să posede următoarele calități:

  • Absolvirea unei facultăți de contabilitate,

  • Cunoștințe avansate de Microsoft Office, iar experiența cu programul de contabilitate SAGA/Platphorma,

  • Experiență în pregătirea și prezentarea bilanțurilor și a declarațiilor financiare.

  • Familiarizare cu normele și procedurile contabile,

  • Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra eficient în echipă.

  • Experiență în domeniul financiar-contabil.

  • Cunoștințe solide în ceea ce privește legislația.

  • Familiaritate cu operațiunile de import/export de mărfuri.

Descrierea jobului

Responsabilitățile dumneavoastră vor include:

  • Analizarea datelor financiare:

  • Pregătirea rapoartelor financiare:

  • Interpretarea și analiza datelor financiare:

  • Prezentarea bilanțurilor și a declarațiilor contabile:

  • Auditul și conformitatea:

  • Raportarea și comunicarea:

  • Evidența riguroasă a tranzacțiilor de casă și bancare

  • Gestionarea cu profesionalism a evidențelor clienților și furnizorilor

  • Contabilizarea documentelor financiar-contabile:

  • Verificarea și reconcilierea soldurilor din contabilitate:

  • Facturare și avizare:

  • Monitorizarea și înregistrarea plăților și a altor tranzacții financiare:

  • Gestionarea cash-flow-ului:

BENEFICII: Salariu fix între 4000 – 6000 lei NET în funcție de experiență. Program de dezvoltare profesională. Suport permanent în activitate.

Descrierea companiei

Compania noastra Belfix Distributie este distribuitorul național al unora dintre cei mai apreciați producători de echipamente HORECA la nivel mondial. Colaborăm cu branduri de top, renumite la nivel internațional pentru designul lor captivant și tehnologia de ultimă generație. Suntem mândri să aducem în România cele mai avansate echipamente și soluții complete pentru hoteluri și restaurante. Dezvoltam proiecte cu sevicii complete care includ consultanta, proiectare, furnizare si mentenanta a intregii game de produse a segmentului HORECA, cu specializare in hoteluri si restaurante. Avem know-how de peste 30 de ani experiență în Spania si de aproape 10 ani in Romania. La Belfix Distribuție, te vei bucura de avantajele unei companii moderne și orientate către angajați. Beneficiile noastre includ venituri atractive, și un suport constant în activitatea ta. În plus, vei avea ocazia de a colabora cu profesioniști din industrie și de a-ți extinde rețeaua de contacte. Industria HORECA este în continuă creștere și Belfix Distribuție este în fruntea acestei evoluții. Alătură-te echipei noastre și fii parte dintr-o poveste de succes în care creativitatea și inovația sunt cele mai puternice instrumente.

Bucuresti - Ilfov

Locație exactă
Bucuresti - Ilfov, Ilfov, Voluntari
ID: 269931651