2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Asistent manager si secretariat
  5. Asistent manager si secretariat - Iasi
  6. Asistent manager si secretariat - Iasi
VESTRA INDUSTRY SRL
Postat Azi la 10:26

Angajam Asistent Administrativ

Localizare

Iasi

Descriere

Cerințe privind experiența:

Experiența anterioară într-un post similar (Asistent Executiv, Asistent Personal), sau într-o poziție de coordonare proiecte/birouri (Office Manager, Travel Manager, Project Manager).

Cerințe profesionale:

Cunoștințe bune de lucru cu Pachetul MS Office (Word, Excel) și de navigare pe internet; limba engleză avansat.

Cerințe personale: seriozitate, adaptabilitate, o buna organizare, capacitate de planificare, asumare și luare a deciziilor, lucru cu termene limită și încadrare în deadline-uri, confidențialitate.

Responsabilități:

  • Preia corespondența și o transmite mai departe departamentelor aferente;

  • Preia apelurile telefonice și le redirecționează colegilor implicați;

  • Organizează întâlnirile și interviurile programate la sediu;

  • Răspunde la solicitări și la email-uri;

  • Elaborarează, selectează și actualizează documente specifice (adrese, documente oficiale, contracte, invitații, etc);

  • Păstrează legătura cu furnizorii și încheie contracte cu alți colaboratori/furnizori

  • Gestionează contul Orange al companiei și preia solicitările colegilor pentru diverse modificări (acualizări numere, generare de noi abonamente, adăugare de servicii suplimentare);

  • Transmite facturile de la diverși furnizori mai departe către departamentul de contabilitate;

  • Gestionează contul Cargus și se ocupă de trimiterea corespondenței pentru sediul Vestra;

  • Întocmește diverse rapoarte la solicitarea conducerii;

  • Oferă suport și ține locul colegilor din departamentul administrativ atunci când aceștia sunt în concediu (emiterea biletelor de avion, cazare, organizare ședințe etc)

  • Comunică și oferă suport celorlalte departamente

  • Comandă materiale pentru diverse evenimente și pentru uz intern (cărți de vizită, agende, papetarie, birotică, etc);

  • Comandă materialele necesare la furnizori pentru desfășurarea activității și pentru protocol în sediul Vestra;

  • Ofertă suport colegilor pentru alte task-uri administrative.

Beneficii:

  • Asigurare privată de sănătate

  • Decontarea transportului

  • Zile suplimentare de concediu

  • Fructe la birou

  • Prime de sărbători

  • Bonus de performanță

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 269929421